noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
X

WYCIECZKA DO WARSZAWY

wydarzyło się 17.06.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

W dniach od 17.06 do 19.06 2013 r. uczniowie klas IV – VI byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy zaczęli od Pałacu Kultury i Nauki. Z platformy widokowej oglądali panoramę miasta. Oj, było na co popatrzeć: nowoczesne wieżowce, szerokie arterie, nowoczesne samochody i błękitna wstęga Wisły.Następnie dzieci udały się na Stadion Narodowy. Niestety, nie weszły do środka, ponieważ przygotowywano się do sobotniego koncertu Paula Mc Cartneya. Czuły się zawiedzione. Po południu uczestnicy wycieczki udali się na Stare Miasto. Tu zobaczyli pomniki: Jana Kilińskiego, Małego Powstańca i Syrenki. Byli również w Barbakanie. Z zewnątrz oglądnęli Zamek Królewski i piękne, odrestaurowane kamieniczki.
We wtorek od rana dzieci udały się do Centrum Nauki Mikołaja Kopernika, potem spacerowały po parku w Łazienkach i płynęły gondolą. Widziały pomnik Fryderyka Chopina i Pałac na Wyspie. Idąc ulicą Wiejską, dzieci minęły Sejm, Senat i Kancelarię Prezydenta. W tym samym dniu oglądały Grób Nieznanego Żołnierza i pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kolumnę Zygmunta III Wazy.
Ostatni dzień w stolicy miał charakter patriotyczny. Z wielką satysfakcją dzieci zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego i słuchały opowieści pani J. Jaśko. Potem uczniowie udali się na Powązki, gdzie pod Pomnikiem Powstańców złożyli wiązankę kwiatów.
Wycieczka do Warszawy spełniła oczekiwania i dzieci i nauczycieli. Przybliżyła uczniom historię i współczesność miasta.





DZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ

wydarzyło się 05.06.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

5 czerwca w naszej szkole odbyło się święto ciekawej książki. Około południa, po usłyszeniu donośnego dzwonka szkolnego, wszyscy uczniowie zebrali się w sali, gdzie odbywają się lekcje klas drugiej i trzeciej. Niektórzy wyróżniali się kolorowymi i różnorodnymi strojami. Po kilku słowach wstępnych wygłoszonych przez panią J. Iwanek rozpoczął się konkurs na adaptację pantomimiczną wybranych przez uczniów wierszy. Każda klasa prezentowała inny utwór.
Rywalizacja zaczęła się od najmłodszych. Jedna dziewczynka z klasy pierwszej – Justyna – zainscenizowała utwór pt. „Pan kotek był chory”. Trudno było nam zgadnąć, o jaki wiersz chodziło, mimo że występ się udał. Klasa II również wystawiła jedną przedstawicielkę – Olę. Mimo problemów z opanowaniem przez „aktorkę” emocji uczniowie zgadli, że przedstawiała „Okulary”. Trzecioklasiści przygotowali: „Mój piesek Biońcio”, a rok starsi koledzy – „Mam trzy latka”. Uczniowie klasy czwartej wzbogacili swój występ o przypięte do mundurków papierowe muchomory, które ułatwiły nam odgadnięcie tytułu. Następnie na „scenie” pojawili się piątaki z „Rzepką”. Ich kostiumy były imponujące. Każdy się przebrał za graną przez siebie postać. Nietrudno było zgadnąć tytuł wiersza. Na finał dumnie wkroczyła klasa szósta jako: stołek, wiaderko, piec, talerz oraz miotła i dzbanek. Oprócz podkładu muzycznego, który towarzyszył ich występowi uczniowie mieli na sobie kolorowe ubrania i kartki z podpisami (np. piec, talerz itp.). Ciekawy występ składał się z wygibasów, skoków i pląsów, od których trzęsła się podłoga. Co przedstawiali? Łatwo się domyślić. Był to utwór pod tytułem „Taniec”. Następna część to quiz dotyczący wiadomości o omawianych lekturach. Łatwo nie było, ale wszystkie klasy jakoś przez niego przebrnęły.
Uważamy, że „Dzień z ciekawą książką” to ciekawa inicjatywa. Można się uczyć i poznawać lektury, dobrze się przy tym bawiąc. Warto kontynuować tę tradycję.

WYJAZD DO CHRZANOWA

wydarzyło się 04.06.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

4.06.2013 r. uczniowie klas I – III ze swoimi wychowawczyniami pojechali do Chrzanowa na spektakl pod tytułem: „Andersen w trzech odsłonach”. Przedstawienie przygotowane było przez Wrocławski Teatr „Artenes”. Scenariusz składał się z trzech baśni: „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Krzesiwo” i „Calineczka”. Występom aktorów towarzyszyły doskonałe efekty świetlne i dobrze dobrana muzyka. Występujący na scenie zachęcali widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu. Dzieci więc klaskały, wywoływały aktorów i śpiewały.
Dzieci bardzo mile spędziły czas i radosne wróciły do szkoły.





PODZIĘKOWANIE

wydarzyło się 05.05.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Uczniowie i Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują za przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2011 naszej szkole.
Zebrana w ten sposób kwota (w wysokości 404,00 zł) została przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych i książek do biblioteki szkolnej.
DZIĘKUJEMY I LICZYMY NA DALSZĄ POMOC!






ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

wydarzyło się 22.04.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

W poniedziałek, 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji wszystkie klasy wzięły udział w szkolnym quizie wiedzy przyrodniczej. Dwie wybrane osoby reprezentowały swoją klasę i odpowiadały na pytania. Pierwsza część quizu zawierała pytania wyboru jednej z trzech odpowiedzi, drugą pytania otwarte. W krótkiej przerwie quizu dzieci w formie ćwiczeń uczyły się właściwego segregowania śmieci. Uczniowie dobrze radzili sobie z odpowiedziami na pytania. I miejsce w konkursie zajęły klasy V i II,II miejsce – klasa VI, na miejscu III znalazły się: kl. I, III, IV. Następnego dnia dzieci posadziły kwiatki – aksamitki przed budynkiem szkoły, aby upiększyć miejsce, w którym spędzają dużą część dnia.







BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO

wydarzyło się 19.04.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

19 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Dulowej odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do turnieju „BRD”, tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu chrzanowskiego. Do Dulowej zjechały 3 osobowe drużyny reprezentujące poszczególne gminy naszego powiatu. Turniej składał się z dwóch etapów: pierwszy to część teoretyczna , w czasie której uczniowie odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Druga część – praktyczna pozwalała na sprawdzenie umiejętności kierowania rowerem.
Szkoły podstawowe gminy Alwernia reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Monika Ryś, Ewa Fiba i Mateusz Fiba i zajęła I miejsce, a tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 maja w Myślenicach. Indywidualnie najlepsi okazali się też uczniowie z naszej szkoły. Mateusz Fiba zajął I miejsce i otrzymał nagrodę główną – rower, a Monika Ryś – II.
Za opiekę podczas turniejów dziękujemy księdzu proboszczowi Józefowi Kutkowi..
Dzieciom i panu Robertowi Bielowi, który przygotował je pod względem merytorycznym – GRATULUJEMY!






ZWYCZAJE WIELKANOCNE

wydarzyło się 27.03.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 27 marca 2013 r. odbył się w naszej szkole apel poświęcony zwyczajom wielkanocnym.
Pani dyrektor I. Knapik złożyła wszystkim życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć.
W pięknie udekorowanej sali uczniowie klasy II zaprezentowali program pod tytułem: „Zwyczaje wielkanocne” przygotowany pod kierunkiem pani T. Dębek. Program zapoznał uczniów z tradycjami chrześcijańskimi dotyczącymi świąt wielkanocnych oraz zwyczajami obchodzonymi w różnych regionach kraju. Odbyło się również polewanie wodą uczestników spotkania, każdy otrzymał czekoladowe jajeczko. Wspólnie z księdzem J. Kutkiem śpiewaliśmy wielkanocną pieśń.
Po zajęciach niektórzy uczniowie wraz z panią H. Dudek udali się z życzeniami do byłych pracowników szkoły i osób samotnych.





NAJPIĘKNIEJSZA POCZTÓWKA WIELKANOCNA

wydarzyło się 26.03.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Najpiękniejsza pocztówka wielkanocna” zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni.
W tym roku nasi uczniowie osiągnęli wielki sukces. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Alicja Mirek z klasy VI, a miejsce II jej koleżanka z klasy - Weronika Kozłowska. Natalia Bachowska z klasy V otrzymała wyróżnienie.
W kategorii klas młodszych II miejsce zajęła Karolina Hudzik – uczennica I klasy, a Adrianna Bachowska i Alicja Białka – również uczennice klasy I zdobyły wyróżnienia.
Wszystkim nagrodzonym dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.






POWITANIE WIOSNY

wydarzyło się 26.03.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

„To marcowi zima w głowie,
to wiosenne harce.
Chce być lutym albo kwietniem
byleby nie marcem.”

Słowa poety idealnie pasują do tegorocznej pogody w marcu. W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny za oknem widać było śnieg, niebo było zachmurzone, a na termometrze: – 1o C.
Dzień był zdecydowanie chłodny, mimo to uczniowie klas I – III postanowili definitywnie pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Jak co roku przemaszerowali ulicami naszego Grojca z kukłami – marzannami by następnie je spalić nad rzeczką i w ten sposób zakończyć królowanie złej zimy.
„Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno
W ogień cię wrzucamy
Bo wiosnę witamy” –

recytowały chórem dzieci a pani D. Pater – Krańska podpaliła kukły, co wzbudziło wielką radość. Do szkoły uczniowie wrócili radośni maszerując żwawym krokiem machali kolorowymi gaikami.

Klasy starsze witały wiosnę na swój sposób. Na kilka dni przed świętem udekorowały sale lekcyjne i wykonały tematyczne gazetki ścienne.
21 marca dzieci przyszły do szkoły w kolorowych, wiosennych strojach i od razu z zapałem zabrały się za przygotowanie smacznego i zdrowego wiosennego śniadania. Jury konkursowe oceniało: walory smakowe i odżywcze, estetykę wykonania i podania oraz wiedzę na temat właściwego odżywiania. Wszystkie klasy bardzo się starały, ale palmę pierwszeństwa przyznano uczniom klasy V.
Wszyscy uczniowie, zarówno klas młodszych, jak i starszych, świetnie się bawili tego dnia.





KONKURS RECYTATORSKI

wydarzyło się 21.03.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

14 marca 2013 roku w Alwerni odbył się miejsko – gminny etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowały 2 uczennice z klasy VI – Magdalena Gniewek i Alicja Mirek oraz Izabela Giermek z klasy V.
Jury konkursowe oceniało: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny.
Nasza uczennica – Magdalena Gniewek zajęła I miejsce (ex aequo z Weroniką Tomaszek z Alwerni) i będzie nas reprezentować na etapie powiatowym, który odbędzie się 25.III 2013 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.
Magdzie życzymy powodzenia.





KONKURS RECYTATORSKI

wydarzyło się 14.03.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

14 marca 2013 roku w Alwerni odbył się miejsko – gminny etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowały 2 uczennice z klasy VI – Magdalena Gniewek i Alicja Mirek oraz Izabela Giermek z klasy V.
Jury konkursowe oceniało: dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworów i ogólny wyraz artystyczny.
Nasza uczennica – Magdalena Gniewek zajęła I miejsce (ex aequo z Weroniką Tomaszek z Alwerni) i będzie nas reprezentować na etapie powiatowym, który odbędzie się 25.III 2013 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini.
Magdzie życzymy powodzenia.





WYJAZD DO CHRZANOWA

wydarzyło się 12.03.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

12 marca 2013 roku uczniowie klas I – IV pojechali do Chrzanowa. Celem wyjazdu było uczestnictwo w lekcji multimedialnej oraz obejrzenie filmu pod tytułem „Safari”. Tematem lekcji była historia radia i telewizji. Dzieci miały okazję zapoznać się z rozwojem tych mediów, które obecnie są bardzo popularne a kiedyś były cudem techniki. Film był ciekawy, nawiązywał do problemu braku wody na terenie Afryki a jednocześnie sceny humorystyczne wywoływały burzę śmiechu wśród widowni.





BĄDŹ BEZPIECZNY I ODPOWIEDZIALNY W SIECI

wydarzyło się 13.02.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

13.02.2013 roku w naszej szkole miała miejsce prelekcja na temat: „Bądź bezpieczny i odpowiedzialny w sieci”. Była ona przeznaczona dla uczniów klas IV – VI.
Na początku zajęć prowadzący i dzieci ustalili, że we współczesnym świecie trudno żyć bez Internetu. Doszli również do smutnego wniosku, iż w sieci nikt nie jest bezpieczny, a każde zabezpieczenie jest do złamania.
Pan Ireneusz Brachaczek w przystępny dla uczniów sposób wyjaśniał trudne pojęcia, podawał wiele przykładów z życia. Opowiadał o prawach i obowiązkach internautów, niebezpieczeństwach grożących dzieciom w sieci.
Uczniowie ocenili prelekcję wysoko. Uznali ją za niezwykle udaną, a prowadzącego zajęcia chwalili za umiejętność nawiązywania kontaktów z młodzieżą.





TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

wydarzyło się 05.02.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

W dniu 5 lutego w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Wiedzy Pożarniczej organizowanej przez Zarząd Miejsko Gminny OSP w Alwerni.
O godzinie 9.00 uczestnicy eliminacji Maciej Michalik, Jakub Spytkowski i Kacper Haczyk przystąpili do pisemnego testu składającego się z 25 pytań (czas na napisanie to 30 minut).
Niestety tylko dwie osoby mogły reprezentować szkołę na eliminacjach gminnych i będą to: Jakub Spytkowski i Maciej Michalik.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

4 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim w Alwerni odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Spytkowski i Maciej Michalik uczniowie klasy VI.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Zakończyła się dodatkowym testem, a potem odpowiedzią ustną, by wyłonić najlepszego. W końcowej klasyfikacji w kategorii - szkoła podstawowa - Jakub Spytkowski zajął II MIEJSCE, natomiast Maciej Michalik otrzymał wyróżnienie.Jakub będzie reprezentował gminę Alwernia na eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursu.





ZABAWA KARNAWAŁOWA

wydarzyło się 29.01.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 29 stycznia w ciekawych, kolorowych strojach dzieci klas I- VI uczestniczyły w zabawie karnawałowej. Tym razem zabawa odbyła się jednocześnie dla dzieci młodszych i starszych. Salę pięknie przygotowali członkowie SU wraz z panią Teresą Dębek.O poczęstunek dla uczniów zadbała Rada Rodziców. Dzieci bawiły się nieźle przy dźwiękach muzyki oraz w kole.





OBCHODY DNIA BABCI I DNIA DZIADKA

wydarzyło się 22.01.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Po powrocie z ferii zimowych, dnia 31 stycznia 2013 roku, klasy I- III wraz z paniami(D. Pater – Krańską, H. Dudek i T. Dębek) zorganizowały w naszej szkole obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci chciały zapewnić swoje babcie i dziadziusiów o miłości i przywiązaniu do nich. Przedstawiły gościom jasełka oraz program słowno – muzyczny tematycznie związany z ich świętem. Po występie wręczyły uczestnikom spotkania upominki.
Rodzice uczniów zadbali o poczęstunek dla gości jak również dla dzieci. Czas upłynął w miłej i spokojnej atmosferze.





AKCJA - GÓRA GROSZA

wydarzyło się 01.01.2013 r. | autor: Iwona Kapcia

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w akcji „Góra Grosza”, aby pomóc finansowo dzieciom z domów dziecka.
Pod koniec grudnia uczniowie klas V i VI (Monika Ryś, Weronika Paciorek, Ewa Fiba, Aleksandra Fiba, Patrycja Tekielak, Jakub Spytkowski, Mateusz Fiba i Kacper Haczyk) oraz pani Teresa Dębek przeliczyli złożone przez wszystkie klasy pieniądze. W tym roku zebraliśmy 174 złote 65 groszy.
Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud zbierania „grosików”.





PODZIĘKOWANIE

wydarzyło się 28.12.2012 r. | autor: Iwona Kapcia



Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Grojcu zwracają się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej szkoły. Jest to możliwe dzięki umowie, którą podpisaliśmy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole "Małopolska", w ramach akcji "1% dla naszej szkoły".
Przekazana kwota przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacyjnych naszych dzieci.
Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie 1% podatku od uzyskanego dochodu zamiast do budżetu państwa możecie Państwo przekazać na rzecz naszej szkoły. Szkoła zobowiązuje się do wydatkowania przekazanych środków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Ponadto szkoła obowiązkowo przedstawi po zakończeniu roku obrachunkowego, sprawozdanie spożytkowania otrzymanej kwoty – celem prawidłowego rozliczenia wynikającego z obowiązku szczegółowych rozliczeń działalności pożytku publicznego.
Przekazana kwota przyczyni się do stworzenia lepszych warunków edukacyjnych naszych dzieci.

Zachęcamy i serdecznie dziękujemy.
Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Sympatycy Szkoły.



Dane potrzebne podczas wypełniania formularza PIT:
Numer KRS: 0000052078
Cel szczegółowy:Dla Szkoły Podstawowej w Grojcu, gmina Alwernia






PROJEKT - LEPSZY START

wydarzyło się 23.12.2012 r. | autor: Iwona Kapcia




Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu „Lepszy Start”- Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I - III dla szkół podstawowych


Informujemy, iż od stycznia 2012 Gmina Alwernia realizuje projekt pn. „Lepszy Start” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie 9.1.2 - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Projekt będzie realizowany w dwóch latach szkolnych, tj. 2011/2012 r. i 2012/2013 r. i jest adresowany do uczniów klas I-III w siedmiu szkołach podstawowych w Gminie Alwernia.
Celem projektu jest wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów klas I - III szkół podstawowych dostosowanego do zdiagnozowanych potrzeb edukacyjnych. Projekt zakłada organizację zajęć dodatkowych, będących kontynuacją indywidualizacji pracy z uczniem w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.


W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas I - III naszej szkoły, w ramach projektu, uczestniczą w następujących zajęciach dodatkowych:
  1. zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy,
  2. zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych dysleksją,
  3. gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.
Od stycznia w ramach projektu będą prowadzone zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych, z uwzględnieniem nauk matematyczno - przyrodniczych.

W ramach projektu została doposażona baza dydaktyczna naszej szkoły w materiały dydaktyczne, wynikające z procesu indywidualizacji oraz specjalistyczny sprzęt odpowiednio do rozpoznanych potrzeb i zaplanowanych zajęć dodatkowych.






Jasełka szkolne

wydarzyło się 22.12.2012 r. | autor: Iwona Kapcia













PASOWANIE NA CZYTELNIKA

wydarzyło się 21.12.2012 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 26 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się ceremonia pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Okolicznościowy program artystyczny przygotowała klasa IV pod czujnym wzrokiem wychowawcy i bibliotekarki - pani Iwony Kapci. Po prezentacji uczniowie klasy I złożyli przysięgę i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali dyplomiki i książeczki.
W czasie imprezy uczniowie klasy I wykazali się świetną znajomością bajek. Pasowanie to początek przygody z biblioteką, która mamy nadzieję będzie trwała latami.







25 LISTOPADA - ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

wydarzyło się 26.11.2012 r. | autor: Iwona Kapcia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest w naszej szkole już od kilku lat. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś – maskotka powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych zabawek okresu dzieciństwa na całym świecie.
W tym dniu wszyscy nasi uczniowie zabrali ze sobą do szkoły swoje pluszaki, które niejednokrotnie pamiętają wczesne dzieciństwo swoich właścicieli. Posiadanie w tym dniu na zajęciach misia gwarantowało uczniowi „dzień bez odpytywania”.
Młodsze dzieci spotkały się wspólnie w jednej sali i tam rozmawiały o misiowych bohaterach ulubionych książek i filmów dla dzieci. Nauczyły się też piosenki pod tytułem „Marzenia Kubusia Puchatka”.
Słodkim punktem dnia był poczęstunek smakowitym i zdrowym miodem.










WYCIECZKA KLAS I - III DO CHRZANOWA

wydarzyło się 25.11.2012 r. | autor: Iwona Kapcia

Dnia 8 listopada 2012 r. uczniowie klas I – III pod opieką pań: D. Pater – Krańskiej, H. Dudek i T. Dębek udali się na wycieczkę do Chrzanowa. To właśnie tu Wrocławski Teatr Edukacji „Artenes” przygotował dla dzieci spektakl pod tytułem „Baśnie polskie”. Młodemu widzowi aktorzy zaprezentowali trzy znane i lubiane baśnie. Sztuka zawierała ciekawe przygody bohaterów, niosła moralne przesłania. Występujący w interesujący sposób zachęcali do udziału w akcji przedstawienia, co bardzo podobało się dzieciom. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie wrócili do szkoły na dalsze zajęcia lekcyjne.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

wydarzyło się 08.11.2012 r. | autor: Iwona Kapcia










ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

wydarzyło się 27.09.2012 r. | autor: Iwona Kapcia

Jak co roku, 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły.
Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, którą odprawił w intencji dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli ks. Proboszcz Józef Kutek. Podczas Mszy Świętej uczniowie I klasy złożyli uroczyste ślubowanie.
Następnie pod tablicą poświęconą żołnierzom AK dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicz.
Podczas apelu na podwórku szkolnym pani dyrektor Iwona Knapik przywitała przybyłych na naszą uroczystość gości – byłą Panią dyrektor – Zofię Gniewek i żołnierza AK Pana Henryka Pawelę, który podzielił się z dziećmi swoimi wspomnieniami z okresu wojny.
Potem odbyła się gra terenowa, podczas której uczniowie mogli wykazać się tężyzną fizyczną oraz wiadomościami dotyczącymi naszego patrona, praw i obowiązków ucznia oraz bezpieczeństwa na drodze.
Kolejnym punktem programu było ognisko. Tam Pani Jadwiga Jaśko podsumowała grę terenową, a następnie przewodnicząca szkoły Madzia Gniewek pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Pierwszaki przedstawili krótki program artystyczny, zostali oficjalnie powitani przez starszych kolegów – uczniów II klasy oraz otrzymali drobne upominki.
Grupa uczniów z klas starszych przedstawiła program artystyczny poświęcony patronowi. Uczestnicy spotkania przy ognisku śpiewali piosenki harcerskie.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy zawiązali koło i puścili iskierkę przyjaźni.





Zawody sportowe





Pasowanie na ucznia



Ognisko







MY WORLD, YOU WORLD - JĘZYK ANGIELSKI OKNEM NA ŚWIAT

wydarzyło się 20.09.2012 r. | autor: Iwona Kapcia

W bieżącym roku szkolnym rusza realizacja wielkiego projektu, w ramach Programu English Teaching 2012, finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Projekt zakończy się 31 grudnia 2013 roku. Obejmie swoim zasięgiem uczniów klas IV - VI. Jego koordynatorem, a zarazem autorem, jest pani Jadwiga Jaśko. Napisany przez panią Jaśko wniosek został złożony do Nidzickiej Fundacji Rozwoju "Nida" przez Stowarzyszenie Sympatyków Grojca. Wszystkim biorącym udział w projekcie życzymy sukcesów!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

wydarzyło się 03.09.2012 r. | autor: Iwona Kapcia

3 września 2012 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Jak co roku zebraliśmy się na mszy świętej, a potem udaliśmy się do Domu Ludowego. Obecnych na uroczystości uczniów, rodziców i grono pedagogiczne przywitała Dyrektor Szkoły - pani Iwona Knapik, życząc wszystkim owocnej pracy i wielu sukcesów. Szczególnie ciepło Pani Dyrektor powitała w naszej szkolne pierwszoklasistów. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez klasę III i V, pod kierunkiem pani Doroty Pater-Krańskiej i pani Jadwigi Jaśko, uczniowie udali się na pierwsze po wakacjach spotkanie ze swoimi wychowawcami.

X


  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz