noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
X

Historyczne wydarzenie w naszej szkole.

wydarzyło się 02.06.2020 r. | autor: Jadwiga Jaśko

27 maja 2020 roku mieliśmy zaszczyt gościć Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Spotkanie zorganizowała Pani Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila. W krótkiej rozmowie mieliśmy okazję przedstawić warunki w jakich pracuje szkoła oraz pokazać rozbudowę budynku. Grono pedagogiczne miało też sposobność opowiedzieć o pracy podczas pandemii a Pan Prezydent przedstawił swoje doświadczenia w tym temacie. Dla wszystkich uczestników spotkania było to historyczne i miłe doświadczenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.



Australia

wydarzyło się 30.01.2020 r. | autor: Natalia Zelech



Nie mogliśmy przejść obojętnie wokół tematu Australii i tego co tam się dzieje. Dzieci odszukamy kontynent na mapie. Wspólnie wyszukały informacje jakie zwierzęta zamieszkują te tereny. Zastanawialiśmy się jak My- możemy pomóc naszej planecie. Na koniec wykonaliśmy plakat, aby przypominał nam o czym powinniśmy zawsze pamiętać





20 lat Góry Grosza

wydarzyło się 29.01.2020 r. | autor: Natalia Zelech



20 lat Góry Grosza- również w Naszej Szkole. Te grosiki to dowód naszej pomocy, jaka chcemy nieść na rzecz Towarzystwa Nasz Dom. Wierzymy, że i w tym roku uda nam się zebrać sporo. I tak się też stało.

Nasz tegoroczny wynik to 485,01zł!

Brawo!





Obchody Dnia Babci i Dziadka

wydarzyło się 24.01.2020 r. | autor: Nauczyciele



Spotkanie w sali Domu Ludowego z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyło się w tym roku w piątek 24.01.2020. Rodzice uczniów klas I – III przygotowali salę i zadbali o poczęstunek. Dzieci przygotowały wspaniałe przedstawienie teatralne pod tytułem: Stacyjkowo, oraz część słowno – muzyczną związaną ze świętem. Wspaniałe stroje i gra aktorska uczniów zachęcały gości do wnikliwego oglądania występu swoich wnuków. Po występie dzieci złożyły dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Na występujących czekał słodki poczęstunek. Przy kawie, herbacie i ciekawych rozmowach szybko upływał czas. Był on sposobem na zacieśnianie więzi i utrzymywaniem dobrych relacji między pokoleniami.









Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

wydarzyło się 22.01.2020 r. | autor: Natalia Zelech



Polskie kolędy to najpiękniejsze utwory zarówno pod względem treści i melodii. Stanowią cenny skarb dziedzictwa kulturowego, dlatego też postanowiliśmy zorganizować Szkolny Konkursu Kolęd i Pastorałek. Uczniowie zaprezentowali polskie kolędy i pastorałki w różnych aranżacjach. Wysłuchaliśmy niezwykłych interpretacji utworów zaprezentowanych przez naszych uzdolnionych uczniów. Widownia, uczniowie ze wszystkich klas, mieli możliwość przyłączenia się do wspólnego kolędowania z księdzem Józefem. Jury, biorąc pod uwagę miedzy innymi walory wokalne, wykonanie kolędy lub pastorałki, dobór repertuaru, pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny wyłoniło laureatów.







Jasełka szkolne

wydarzyło się 20.12.2020 r. | autor: Nauczyciele



Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy IV i V, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami Panią Jadwigą Jaśko oraz Panią Anną Hojowską przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Było naprawdę pięknie! Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Podczas świątecznego apelu rozstrzygnięto również konkurs na list do świętego mikołaja w języku angielskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.







Paczka na Gwiazdkę

wydarzyło się 11.12.2020 r. | autor: Natalia Zelech



Paczka na Gwiazdkę- IV edycja akcji na rzecz dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy po raz kolejny włączyli się w akcję na rzecz dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu. Akcja zorganizowana po raz drugi okazała się sukcesem! I tym razem udało nam się uzbierać wiele pięknych prezentów. Wierzymy że wywołają uśmiech na niejednej twarzy dziecka.

Dziękujemy również Pomocnicom Świętego Mikołaja, które tak pięknie zapakowały prezenty.







Pozdrowienia od kolegów z Ameryki

wydarzyło się 04.12.2020 r. | autor: Halina Dudek



Uczniowie klas młodszych kontynuują korespondencyjną znajomość z rówieśnikami ze szkoły w Buckeye w stanie Arizona. Przed Świętami własnoręcznie wykonali kartki i zredagowali życzenia świąteczne i noworoczne w języku angielskim, a przed kilkoma dniami otrzymali pozdrowienia od kolegów z Ameryki, którzy życzenia napisali tym razem w języku polskim!





Andrzejki

wydarzyło się 27.11.2019 r. | autor: Natalia Zelech



„Andrzejki” to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych uczniów. W środę 27 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas I – IV. Nad całością czuwali uczniowie z SU. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wróżby andrzejkowe przygotowane przez samorząd uczniowski. Były one doskonałym sposobem na poznanie swojej przyszłości na następny rok. Niezawodni rodzice zadbali o pyszny poczęstunek dla swoich pociech.

Dziękujemy!









Zamek królewski na Wawelu.

wydarzyło się 19.11.2019 r. | autor: Natalia Zelech



19 listopada Uczniowie klas I-IV udały się na wycieczkę do Krakowa, podczas której wzięły udział w lekcji muzealnej " legendy wawelskie". Nasi uczniowie poznawali dzieje Wawelu zarówno te legendarne jak i historyczne. Odwiedziliśmy również Katedrę Wawelską. Bardzo nam się podobało! Szczególnie zaskoczyło nas nowe centrum multimedialne, którego wcześniej nie widzieliśmy.





Anioł mieszka po sąsiedzku

wydarzyło się 18.11.2019 r. | autor: Natalia Zelech



Anioł mieszka po sąsiedzku - akcja charytatywna na rzecz Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Fundacja Gdy liczy się czas.. zorganizowała zbiórkę bożonarodzeniowych kartek świątecznych dla dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. I MY postanowiliśmy do niej dołączyć ponieważ lubimy pomagać ! Zebraliśmy piękne, samodzielnie wykonane kartki świąteczne z życzeniami: zdrowia i słowami wsparcia dla chorych dzieci od naszych uczniów. Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i pomóc im choć na chwilę zapomnieć o troskach i chorobie. Dnia 10 grudnia paczka zostały wysłane na adres koordynatora Fundacji "Gdy liczy się czas".
Wszystkim Aniołom dziękujemy!



Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

wydarzyło się 13.11.2019 r. | autor: Natalia Zelech



13-sty okazał się dla nas szczęśliwy ! Uczniowie klasy II i III zdobyli wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym "Szkolne przygody Gangu Słodziaków ". Wyróżnienie tym bardziej nas cieszy, bo w konkursie brało udział 3480 szkół z całej Polski. Mamy nadzieję że przyczyni się to do aktywniejszego czytelnictwa i promowania postaw proekologicznych wśród naszych szkolnych dzieci. Dziękujemy również naszym kochanym rodzicom którzy zaangażowali się w projekt i przygotowali piękne stroje



Obchody Dnia Pluszowego Misia

wydarzyło się 28.11.2019 r. | autor: Teresa Dębek



   Tego roku obchody Dnia Pluszowego Misia odbyły się w naszej szkole w czwartek, 28 listopada. W jednej sali zebrali się uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami oraz pani bibliotekarka I. Kapcia. Pani bibliotekarka wraz z panią H. Dudek opowiedziały dzieciom historię powstania pluszowego misia. Przypomniały również prawdziwą historię niedźwiadka Wojtka.
   Pani I. Kapcia zaprezentowała ranking znanych misiów z bajek. Pokazała dzieciom mnóstwo książek związanych z misiami. Pani N. Zelech uczulała uczestników spotkania na właściwe, bezpieczne zachowanie się przy spotkaniu niedźwiedzia podczas górskiej wędrówki.
        Następnie uczniowie z radością rysowali swoje przyniesione do szkoły misie. Słodkim poczęstunkiem był dla dzieci wafelek polany pysznym miodem.
 
Każdy uczeń otrzymał order przyjaciela misia.
 

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.



 

Poznajemy zawody - spotkanie z żołnierzem

wydarzyło się 25.11.2019 r. | autor: Natalia Zelech



25. 11. 2017 r. Klasy I-III odwiedził tata- Kamil Ciołek – żołnierz JW 2771 Bataliony Dowodzenia im. Gen Bronisława Stanisława Hallera w Krakowie. Pan Kamil opowiadał o swojej służbie, prezentował mundur galowy i polowy oraz wyjaśniał znaczenie kolorystyki stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i co żołnierz robi na poligonie. Uczniowie Mieli okazje zadać wiele ciekawych pytań, przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy. Bardzo dziękujemy panu Kamilowi za bardzo ciekawą prelekcję w naszej szkole.







O książkach, bibliotekach ...

wydarzyło się 24.11.2019 r. | autor: Dyrektor



Mateusz Dudek i Jakub Portka wzięli udział w II Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy pt. "O książkach, bibliotekach ..." zorganizowanym w ramach projektu "Medialna moc książki - cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Alwernia.





Obchody Dnia Życzliwości

wydarzyło się 21.11.2019 r. | autor: Teresa Dębek



Dnia 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji podczas apelu pani pedagog T. Dębek złożyła wszystkim okolicznościowe życzenia, powiedziała kilka zdań na temat święta. Zachęcała wszystkich do bycia życzliwym, nie tylko tego dnia, ale każdego dnia.
Zadaniem wszystkich uczestników apelu było napisanie miłych słów osobie, którą się wylosowało na kolorowej karteczce i umieszczenie jej na „Drzewku Życzliwości”. Dzieci klasy I mogły wykonać rysunek z racji braku znajomości wszystkich liter. Uczniowie chętnie podjęli wyzwanie i niebawem powstało piękne „Drzewko”.
Mamy nadzieję, że życzliwość uda nam się okazywać częściej wobec osób w szkole, w domu, na ulicy.



Zajęcia otwarte dla rodziców- kartki świąteczne

wydarzyło się 18.11.2019 r. | autor: Natalia Zelech



18 listopada w Naszej Szkole odbyły się zajęcia otwarte. Rodzice razem z dziećmi tworzyli przepiękne kartki świąteczne na rzecz szkolnej charytatywnej akcji "Anioł mieszka po sąsiedzku" w ramach Fundacji- Gdy liczy się czas. Wszystkie pięknie wykonane świąteczne kartki trafią do chorych dzieci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia dziecka. Z całego serca dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie!









Pasowanie klasy I na czytelników

wydarzyło się 18.11.2019 r. | autor: Teresa Dębek



18 listopada 2019 roku był dla pierwszoklasistów szczególnym dniem. Tego dnia odbyło się pasowanie na czytelnika. W uroczystości udział wzięli również uczniowie klas II – III. Klasa I przedstawiła krótki program artystyczny. Po występie dzieci opowiadały o tym, jak należy właściwie zachować się w bibliotece. Pani bibliotekarka I. Kapcia przeprowadziła „egzamin” przed pasowaniem, który polegał na udzielaniu odpowiedzi na pytania. Uczniowie zdali go znakomicie. Następnie pani bibliotekarka pasowała pierwszoklasistów na czytelników. Wielką radość sprawiły dzieciom otrzymane książeczki, zakładki i dyplomy. Pani bibliotekarka zachęcała wszystkich do licznego odwiedzania biblioteki i korzystania z księgozbioru.



Obchody Święta Niepodległości

wydarzyło się 11.11.2019 r. | autor: Katarzyna Szala

07 listopada 2019 roku godzina 17 do sali Domu Ludowego przybyli zaproszeni goście pani burmistrz Beata Nadzieja – Szpila , radni: Jolanta Kuciel przewodnicząca Komisji Oświaty, Katarzyna Drabiec, Marzena Kubica, Marek Dudek, dyrektor SOK Marek Skowronek, sołtys wsi Grojec Przemysław Dudek, emerytowane nauczycielki naszej szkoły Stanisława Kubica i Zofia Gniewek, pani Teresa Majewska instruktorka Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiaczek”, proboszcz parafii Ksiądz Józef Kutek, nauczyciele, mieszkańcy Grojca, rodzice uczniów, absolwenci i uczniowie szkoły.





Po uroczystym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrała pani dyrektor Iwona Knapik, która przywitała gości słowami : ”Dzień 11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, bo przypomina o spełnionym marzeniu kilku pokoleń Polaków – Odzyskaniu Niepodległości po 123 latach niewoli. W ten dzień polski naród wołał „Polska wolna! Polska Niepodległa! Niech żyje wolna Polska! Radość z niepodległości była wielka a my przeżywaliśmy „mimo późnej jesieni najpiękniejszą wiosnę naszego życia” jak mówili świadkowie tamtych wydarzeń. Swoje wystąpienie zakończyła słowami :”Niech nasze spotkanie będzie kontynuacją tamtych wspaniałych dni.”

 



Kolejnym punktem programu był występ uczniów szkoły. We wzruszającym przedstawieniu recytatorzy z przejęciem wygłosili wiersze polskich poetów i zaśpiewali patriotyczne pieśni. Występ zakończył Apel Poległych, który przypomniał walczących za naszą wolność. Program artystyczny przygotowały : Jadwiga Gniewek -Sporysz, Katarzyna Szala i Jadwiga Jaśko. Następnie na scenie pojawili się najmłodsi członkowie zespołu „Krakowiaczek”, którzy w porywający sposób zatańczyli poloneza. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wzięli udział w śpiewaniu pieśni okolicznościowych.
Tak jak powiedziała pani dyrektor nasze spotkanie było godną kontynuacją tamtych wspaniałych dni 1918 roku.
 



08 listopada godzina 11.11 uczniowie naszej szkoły zebrali się by dołączyć do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez MEN i Rade Dzieci i Młodzieży polegającej na odśpiewaniu czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej” . To kolejny dzień , w którym oddajemy hołd ojczyźnie i czcimy rocznicę odzyskania wolności.
 



Szkoła pamięta

wydarzyło się 25.10.2019 r. | autor: Katarzyna Szala



25 października uczniowie szkoły włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" mającej na celu uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowanie pamięci o bohaterach lokalnej społeczności. Wychowankowie wraz z nauczycielami odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali ich historię.Zapalili także znicze, by upamiętnić zasłużonych. Następnie udali się na lokalny cmentarz, gdzie postawili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i wysłuchali historii ich działalności.



#CodeWeek2019#

wydarzyło się 21.10.2019 r. | autor: Natalia Zelech



I MY wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania (6-21 października). Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W ramach tej akcji uczniowie klasy III uczestniczyli w międzyszkolnych zajęciach, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności. Wykorzystaliśmy różnorodne narzędzia technologii informacyjno-komunikacyjnej, wyobraźnię, kreatywność i zaangażowanie uczniów. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 130 im. Jana Brzechwy w Krakowie za zaproszenie i wspaniałe przyjęcie. Mamy nadzieje że Nasza znajomość przetrwa dłuższy czas i spotkamy się razem jeszcze nie raz.







Święto Pieczonego Ziemniaka

wydarzyło się 15.10.2019 r. | autor: Teresa Dębek



Dnia 15 października 2019 uczniowie klas I – III wzięli udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka w Jarze Grojeckim.
Rodzice dzieci zajęci byli pieczeniem ziemniaków, a uczniowie wraz z nauczycielami urządzili wspólne zawody, zabawy z chustą animacyjną oraz grę w „dwa ognie”. Uczestnicy spotkania chętnie rozwiązywali zagadki związane z jesienią.
Potem uczniowie zachęceni wspaniałym zapachem ziemniaków z wielką ochotą je pałaszowali. Rodzice poczęstowali również dzieci słodyczami.
Czas upłynął w miłej atmosferze, dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie w organizowanie spotkania.

IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

wydarzyło się 17.10.2019 r. | autor: Iwona Kapcia


Już po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie, w pojedynkę, zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich znajomość tabliczki mnożenia. Ponadto w parach rozwiązywali łamigłówki matematyczno-logiczne. W zabawowej formie, w przyjemny i niecodzienny sposób, nadrabiali „tabliczkowe” zaległości i rozwijali swoje umiejętności matematyczne.

Wszyscy świetnie się bawili


Zobacz Licencję - tabliczka mnożenia 2019

Zobacz Plakat - tabliczka mnożenia 2019

 



  


Dzień Edukacji Narodowej

wydarzyło się 17.10.2019 r. | autor: Adrianna Bachowska i Alicja Białka



14 października 2019 roku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły udali się do dolnego kościoła, aby świętować Dzień Edukacji Narodowej. Obchody rozpoczął Samorząd Uczniowski, który przygotował Wielką Galę Oskarowych Jabłek. Wyróżnieni zostali Nauczyciele oraz Pracownicy szkoły. Każdy otrzymał drobny upominek w postaci dyplomiku z dedykacją i jabłuszko. Następnie ksiądz przybliżył nam historię życia Jana Pawła II. Około godziny 9.30 wszyscy udaliśmy się na boisko sportowe, gdzie przedstawiciele klas pobiegli w sztafecie, aby uczcić papieża Polaka. Każdy przedstawiciel dzielnie przebiegł wyznaczony odcinek a pozostali dzielnie dopingowali. Na sam koniec udaliśmy się do szkoły, w której oglądaliśmy filmy. To był bardzo udany dzień- dużo wrażeń i dobre wspomnienia.

Adrianna Bachowska i Alicja Białka

Nauczyciele i Pracownicy szkoły serdecznie dziękują uczniom i rodzicom za pamięć i życzenia, które od Was otrzymaliśmy.

Święto Patrona Szkoły

wydarzyło się 09.10.2019 r. | autor: Katarzyna Szala



Dzień 27 września 2019 roku, uczniowie zmierzają do szkoły. Wszyscy ubrani na sportowo i bez plecaków szkolnych. Dlaczego właśnie tak? Bo to Święto Patrona Szkoły im. Szarych Szeregów, osiemdziesiąta rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego .Pani Jadwiga Jaśko opowiada uczniom, co wydarzyło się w we wrześniu 1939 roku i jakie to miało znaczenie. A teraz mini konkurs, padają pytania dotyczące organizacji Szarych szeregów, akcji, które harcerze organizowali w czasie wojny, bohaterów tamtych dni. Przejęci uczniowie wyciągają ręce, zgłaszając się do odpowiedzi, by pokazać , jak wiele wiedzą o swoim patronie. Nie ma akademii, ale atmosfera podniosła. Zbieramy się wszyscy wokół ogniska i nagle płyną słowa pieśni „Plonie ognisko i szumią knieje” a później Pałacyk Michla” i kolejne … Na twarzach widać skupienie, zadumanie . Pani Dyrektor daje komendę: powstańcie i stwórzcie krąg a następnie chwyćcie się za ręce. Wszyscy posłusznie wykonujemy polecenie i wtedy słyszymy słowa: Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg, niechaj powróci do moich rąk. Płyną delikatne uściski rąk, spoglądamy po sobie i nagle czujemy, że tworzymy wspólnotę, że są rzeczy ważne, które nas łączą nierozerwalnie: bohaterowie tamtych dni pełnych okrucieństwa i śmierci, lecz także wspaniałych przyjaźni i odważnych czynów .Iskierka wraca do pani Dyrektor, kończy się pierwsza część spotkania.
Pani Anna Hojowska wyjaśnia co teraz będzie naszym zadaniem – gra terenowa. Sprawnie dzielimy się na grupy według instrukcji i wyruszamy w teren, by wykonywać kolejne zadania. Uczniowie z wychowawcami wędrują wyznaczoną trasa i odnajdując kolejne polecenia, wykonują je. Nie brakuje śmiechu, dyskusji, gorączkowych ponagleń, bo żadna grupa nie chce zostać w tyle. Piękna i słoneczna pogoda sprzyja takiemu obchodzeniu Święta Patrona Szkoły. Wszystkie zadania wykonane, zbieramy się pod budynkiem szkoły zmęczeni, lecz dumni, że nam się udało. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.









Ogólnopolski Dzień głośnego czytania

wydarzyło się 04.10.2019 r. | autor: Natalia Zelech



29 września w Naszej szkole Obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.



Małopolska Noc Naukowców

wydarzyło się 27.09.2019 r. | autor: Natalia Zelech



27 września klasa II i III wzięły udział w ciekawym wydarzeniu jakim jest Małopolska Noc Naukowców. Główną ideą tego wydarzenia jest popularyzacja nauki, przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, a także zachęcenie ich do wyboru kariery naukowej. Poprzez ciekawe wykłady, pokazy, eksperymenty, warsztaty, gry i zabawy czy też możliwość odwiedzania niedostępnych na co dzień laboratoriów, organizatorzy chcieli pokazać, że nauka to ciekawa i nieodłączna część naszego życia. Nasi uczniowie odwiedzili tej nocy Uniwersytet Rolniczy, gdzie podczas warsztatów prowadzonych przez naukowców oraz studentów tej uczelni dowiedzieli się między innymi czym są dobre i złe bakterie, poznali fascynujący świat motyli a także wyizolowali DNA z owoców i warzyw metodą kuchenną. Wielką atrakcją dla uczestników była gra sensoryczna w Uniwersyteckim Ogrodzie Roślin Ozdobnych. Chociaż zajęcia trwały do późnych godzin nocnych nikt nie narzekał, wręcz przeciwnie wszyscy cudownie się bawili i zapowiedzieli, że w przyszłym roku również skorzystamy z takiej niecodziennej możliwości zostania „małym naukowcem”.





Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk klas I – III

wydarzyło się 24.09.2019 r. | autor: Teresa Dębek

Dnia 24.09.2019 roku odbyło się w sali Domu Ludowego spotkanie autorskie pani Barbary Gawryluk z uczniami klas I – III oraz przedszkolakami.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę w Alwerni w ramach projektu „Medialna Moc Książki – cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Alwernia”.
Pani Gawryluk prezentowała dzieciom swoje książki, czytała fragmenty z nich. Dłuższy czas poświęciła książce „Dżok’ opartej na prawdziwych wydarzeniach. Przedstawiła ciekawe historie z serii „Pies na medal”, które powstały na podstawie życia psów „pracujących” w różnych zawodach.
Uczestników spotkania bardzo zainteresowało opowiadanie autorki i zadeklarowali, że będą sięgać do jej książek.
Dzieci przedszkolne i szkolne serdecznie podziękowały pani Gawryluk za spotkanie i naukę płynącą z czytania.

Uroczyscie rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020

wydarzyło się 06.09.2019 r. | autor: Katarzyna Szala



02.09 2019 o godzinie 8.45 uczniowie zaczęli gromadzić się przed budynkiem szkoły, by udać się na uroczystą Msze święta rozpoczynająca rok szkolny 2019/2020. W strugach deszczu dotarliśmy do kościoła a podczas mszy bardzo przejęci uczniowie klasy I złożyli ślubowanie. Następnie cała społeczność szkolna, rodzice i dziadkowie udali się do Domu Ludowego, Wysłuchaliśmy wystąpienia pani dyrektor Iwony Knapik.Pani dyrektor nawiązała w swojej wypowiedzi do wydarzeń, które miały miejsce 80 lat temu.Przypomniała, że wtedy rok szkolny nie rozpoczął się a wiele dzieci poniosło śmierć podczas bombardowań naszego kraju.Przekazała także uczniom ważne informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, życząc młodzieży, nauczycielom i opiekunom dobrej i owocnej pracy. Uczniowie klasy II i III zaprezentowali wzruszający program okolicznościowy przygotowany pod opieką swoich pań, który został nagrodzony rzęsistymi oklaskami. Kolejnym punktem programu było spotkanie uczniów z wychowawcami w swoich klasach.



X


  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz