noscript-img

Archiwum wydarzeń
Artykuł dodano dn. 01.09.2019 r. | autor: Administrator

  Wydarzenia szkolne w roku 2023/24
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2022/23
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2021/22
X

Projekt Edukacyjny - Czytam z klasą

wydarzyło się 22.06.2022 r. | autor: Natalia Zelech

W bieżącym roku szkolnym w klasie drugiej realizowana była innowacja pedagogiczna „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” w ramach Międzynarodowego Projekt Edukacyjny wspierającego rozwój czytelnictwa. Innowacja pedagogiczna realizowana była od września 2021r. do czerwca 2022r. W ramach innowacji „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” uczniowie poznali interesujące lektury. Uczestniczyli w pracach plastyczno-technicznych związanych z realizacją poszczególnych modułów. Po przeczytaniu lektury, wypełnili specjalnie przygotowany Lekturnik, który każdy z uczniów miał indywidualny. W tym roku szkolnym postacią przewodnią po projekcie była mała chmurka Tosia, która ukazywała dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęcała uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Projekt składał się z trzech modułów, z których każdy był bezpośrednio związany z porą roku. W każdym z tych modułów uczestnicy wybierali jedną spośród zaproponowanych przez autora projektu lektur. Po przeczytaniu książki uczniowie przystępowali do wykonania czterech zadań spośród ośmiu zaproponowanych w projekcie. Każdy moduł zakończony był sprawozdaniem i uzyskaniem potwierdzenia realizacji zadań. Na koniec uzyskaliśmy certyfikaty klasowe. To była niezwykła czytelnicza przygoda. Przez cały rok świetnie się bawiliśmy, czytając i omawiając lektury w ciekawy sposób.


Klasa II na wycieczce w Krakowie

wydarzyło się 15.06.2022 r. | autor: Natalia Zelech



Klasa II na wycieczce w Krakowie:-)











Międzynarodowe święto edukacji w naturze.

wydarzyło się 10.06.2022 r. | autor: Jadwiga Jaśko




Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

wydarzyło się 08.06.2022 r. | autor: Administrator



Lekkoatletyka - jest jedną z najstarszych dyscyplin, nazywana Królową Sportu.
Konkurencje lekkoatletyczne bazują na naszych naturalnych ruchach, ale także są podstawą wszystkich innych dyscyplin sportowych.

Gratulujemy naszym uczniom znakomitych wyników w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce.







Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

wydarzyło się 07.06.2022 r. | autor: Administrator

Przedstawiamy zwycięzców Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania:

Klasa 1: mistrzem został Natalia Ciolek a wicemistrzem Kornelia Targosz

Klasa 2 : mistrzem została Oliwia Krzyżowska, wicemistrzami zostali Julia Sadowska i Aleksander Klimkowicz

Klasa 3 : mistrzem został Sebastian Kasperczyk a wicemistrzem Martyna Ciołek

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu.




Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży

wydarzyło się 03.06.2022 r. | autor: Jadwiga Jaśko



Gratulujemy naszym uczennicom znakomitego występu na Festiwalu Artystycznym Dzieci i Młodzieży. Milena Kopeć zajęła II a Julia Radzięda III miejsce w kategorii forma muzyczna - śpiew. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenie 😘Brawo dziewczyny 👏



Dzień Dziecka w naszej szkole:-)

wydarzyło się 01.06.2022 r. | autor: Administrator



Dzień Dziecka w naszej szkole:-) Dziękujemy druhom strażakom z OSP Grojec, wolontariuszom i wolontariuszkom oraz rodzicom za pomoc w organizacji imprezy.
Dzień Dziecka w naszej szkole to nie tylko zabawa .... Dziękujemy strażakom z OSP Grojec za bardzo ciekawe zajęcia z pierwszej pomocy.







Certyfikat Szkoły Demokracji

wydarzyło się 23.05.2022 r. | autor: Administrator



Milena, Tymon, Karol, Krzysztof- jesteśmy z Was dumni:-)

Z emaila od CEO

"✨ Certyfikat Szkoły Demokracji ✨ 🎉 Pragniemy oficjalnie ogłosić, że wraz z zespołem z Twojej szkoły, uzyskaliście certyfikat z wyróżnieniem potwierdzający zdobycie tytułu Szkoły Demokracji przez Waszą szkołę, który potwierdza realizację przez Was obowiązkowych działań i spełnienie kryteriów wymaganych w programie, a także ukończenie dodatkowych wyzwań (czwartego i/lub piątego)!! 🎉 Ogromne gratulacje! 🎉
To wspaniałe, jak Wasze działania krok po kroku zmieniały Wasze szkoły i sprawiały, że głos uczniów i uczennic mógł być bardziej słyszany. Dzięki Wam Wasze szkoły mogły coraz bardziej być miejscem współtworzonym przez Was i Wasze koleżanki i kolegów, mogliście zyskiwać poczucie wpływu na Waszą rzeczywistość.Jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszej pracy, działań i efektów! Bardzo doceniamy Wasze zaangażowanie i to, co udało Wam się osiągnąć! Trzymamy kciuki za kolejne Wasze działania i zmiany! 😊
Wiemy, że realizacja działań w programie zgodnie z założonymi kryteriami wymagała wiele trudu i wysiłku z Waszej strony, ale pomimo wymagań i trudności udało Wam się je ukończyć pomyślnie, a nawet zrealizować więcej wyzwań, dzięki Waszej pracy i wytrwałości! 🙂 Zatem wielkie brawa raz jeszcze! 👏👏 Mamy nadzieję, że dzięki temu również wiele się nauczyliście."


Zwyczaje wielkanocne

wydarzyło się 13.04.2022 r. | autor: Teresa Dębek



     Dnia 13 kwietnia 2022 roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbył się w sali Domu Ludowego uroczysty apel. Uczniowie klasy II przygotowali na tę okoliczność przedstawienie zatytułowane: ,, Zwyczaje wielkanocne”.
     Pani wychowawczyni klasy II, N. Słowińska zadbała o piękną dekorację oraz świątecznie przygotowany stół.
     Elementem występu uczniów był tradycyjny śmigus – dyngus. Polewanie wodą dostarczyło wszystkim uczestnikom wiele radości i uśmiechu.
     Na koniec wybrane uczennice częstowały zebranych ciastkami, co było miłym akcentem spotkania.





Palmy Wielkanocne.

wydarzyło się 01.04.2022 r. | autor: Admin



Dzisiaj rodzice, nauczyciele i przyjaciele naszej szkoły rozpoczęli robienie wielkanocnych palm. Będzie można je kupić w najbliższa niedzielę przed i po mszach świętych.









Powitanie Wiosny w nasze szkole

wydarzyło się 22.04.2022 r. | autor: Admin



21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Przychodzi wiosna. Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, świat z dnia na dzień robi się kolorowy. Uczniowie klas młodszych pożegnali zimę, i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą że w tym dniu tradycyjnie udają się na spacer z kolorowymi marzannami. W tym roku również barwny korowód ruszył na wiosenny spacer. Pogoda dopisała, a uczniowie z uśmiechami na twarzach przywitali wiosnę.





Murem Za Polskim Mundurem

wydarzyło się 06.02.2022 r. | autor: Natalia Zelech



Włączamy się w ogólnopolską akcję # Murem Za Polskim Mundurem#.
# Murem Za Polskim Mundurem#. To spontaniczna akcja , którą rozpoczęli internauci. W inicjatywę włącza się obecnie cała Polska, wyrażając solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych.
Polega ona na wspieraniu służb mundurowych broniących granic naszego kraju i strzegących bezpieczeństwa wszystkich Polaków. Jednym z jej wyrazów stało się wyświetlenie na gmachu Sejmu iluminacji z hasłem akcji, a także wiele innych inicjatyw podejmowanych na terenie Polski.
Nasi uczniowie włączyli się do tej akcji poprzez wykonanie prac plastycznych – kartek z wyrazami symbolicznego wsparcia, wdzięczności i podziękowania za pełnioną służbę.



Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

wydarzyło się 31.01.2022 r. | autor: Administrator

Dziękujemy Marysi, Milenie i Patrycji za poświęcenie wolnego czasu i zaangażowanie się w zbiórkę w ramach WOŚP 👍🙂 Nasze dzielne wolontariuszki uzbierały 1318,68 .


Innowacja pedagogiczna w klasie II

wydarzyło się 30.01.2022 r. | autor: Natalia Zelech



Uczniowie klasy II od początku roku szkolnego uczestniczą w projekcie ‘Czytam z klasą- Lekturki spod chmurki”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Tegoroczna edycja projektu wiąże się z poznawaniem zawodów poprzez podróże małe i duże. Naszym zadaniem było m.in. zapoznanie się z opowiadaniem o Rozchmurzonej chmurce Tosi”, wykonanie chmurki- obłoczka – igły i nitki poszły w ruch. Poznaliśmy nowe i ciekawe lektury, do których wykonaliśmy przygotowane zadania. Każdy z nas ma swój skoroszyt, w którym gromadzi wszystkie karty pracy. Gościła u nas również Pani Bibliotekarka, która opowiedziała nam o podróżach Neli Małej Reporterki. Ukończyliśmy już pierwszą część modułu. Otrzymaliśmy również zaświadczenie jako klasa. Przystępujemy do kolejnych zadań przygotowanych dla nas.







Pomagamy ptakom przetrwać zimę

wydarzyło się 15.01.2022 r. | autor: Teresa Dębek



    W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy dokarmianie ptaków z końcem listopada 2021 roku. W pierwszej połowie stycznia 2022 roku nadal prowadziliśmy akcję.
    Po powrocie do szkoły z ferii zimowych akcja dokarmiania była kontynuowana. Uczniowie chętnie przynosili pokarm i udawali się w miejsca karmników. Pomoc ptakom przyczyniła się do kształtowania umiejętności pomagania zwierzętom w czasie zimy oraz była formą spędzania czasu uczniów na świeżym powietrzu.
    Systematyczne i sumienne dokarmianie ptaków trwało do kwietnia, a było spowodowane długą, dość mroźną zimą.
    Naszym zdaniem, dobrze wywiązaliśmy się z powierzonego zadania. Efektem działań będzie piękny śpiew ptaków wiosną i latem.



Wigilia szkolna klas I – III

wydarzyło się 22.12.2021 r. | autor: Teresa Dębek

     Środa, 22 grudnia 2021 roku była ostatnim dniem nauki szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia. Rodzice, wychowawcy i pracownicy kuchni zorganizowali dla uczniów spotkanie wigilijne. Po długich przygotowaniach nakrycia stołu można było zasiąść do wspólnej szkolnej Wigilii. Rozpoczęliśmy ją modlitwą, którą było odczytanie fragmentu Pisma Świętego z Ewangelii Św. Łukasza.
     Zamiast tradycyjnych życzeń i łamania się opłatkiem odbyło się złożenie życzeń przez nauczycielkę Panią H. Dudek dla wszystkich zebranych oraz zjedzenie otrzymanego opłatka. Potem w ciszy skonsumowaliśmy podany przez panie kucharki posiłek. Można było poczęstować się ciastkami, cukierkami lub owocami.
     Na naszą uroczystość z życzeniami świątecznymi przybyła Pani Burmistrz B. Nadzieja – Szpila i Pani Dyrektor N. Kopeć. Oprócz życzeń dzieci otrzymały słodycze. Było dla nas wielkim zaszczytem gościć Panią Burmistrz i Panią Dyrektor.
     Na spotkanie przybył później ksiądz J. Kutek. Przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Czas mijał w miłym, radosnym nastroju. Był dla wszystkich wielkim, wspaniałym przeżyciem.
     Z niecierpliwością czekamy na Boże Narodzenie…







Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

wydarzyło się 16.12.2021 r. | autor: Teresa Dębek



     16 grudnia 2021 roku odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki szkolnej. Na dolnym korytarzu spotkali się uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami i panią bibliotekarką I. Kapcią.
     Spotkanie posłużyło zachęceniu najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Dla pierwszoklasistów pasowanie na czytelnika jest symbolem przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie II klasy z tej okazji przygotowali krótki program artystyczny. Od pani bibliotekarki uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jak właściwie z niej korzystać oraz czego nie należy robić podczas czytania.
Pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki związane z książką i biblioteką, wykazywali się znajomością bajek i baśni, ich bohaterów.
     Po tym „krótkim egzaminie” uczniowie I klasy złożyli uroczyste przyrzeczenie, iż zawsze będą szanować książki. Pani bibliotekarka dokonała pasowania na czytelnika każdego z nich.
     Na pamiątkę uczniowie otrzymali książeczki, by przypominały im, o tym szczególnym wydarzeniu.





Obchody Dnia Pluszowego Misia

wydarzyło się 24.11.2021 r. | autor: Teresa Dębek



     W środę, 24 listopada 2021 roku obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W sali Domu Ludowego spotkali się uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami a także Pani bibliotekarka I. Kapcia.
     Z historią powstania pluszowego misia zapoznała dzieci Pani H. Dudek. Opowiedziała zebranym również prawdziwą historię niedźwiadka Wojtka.
     Pani bibliotekarka I. Kapcia zapoznała uczniów z różnymi misiami z bajek. Dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów niektórych bajek. Następnym punktem spotkania było kolorowanie postaci różnych misiów przez uczniów.
     W trakcie kolorowania uczestnicy spotkania częstowali się miodem na andrucie i żelkami.
     Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, przyniosło dzieciom dużo radości i zadowolenia.







Obchody Dnia Życzliwości

wydarzyło się 22.11.2021 r. | autor: Teresa Dębek

     W tym roku szkolnym Dzień Życzliwości obchodziliśmy w naszej szkole 22 listopada. Tego dnia pani pedagog T. Dębek odwiedzała poszczególne klasy i zachęcała uczniów do bycia życzliwym. Uczniowie klas starszych otrzymali również propozycję zadania, które polegało na dokończeniu myśli „Jestem życzliwy…/Jestem życzliwa…” zapisywanego na dużym arkuszu papieru znajdującego się na korytarzu. Młodsze dzieci klas I – III wybierali spośród siebie Króla/ Królową Życzliwości.
     Uczniowie chętnie wyrażali swoje zdanie zapisując je na arkuszu, sprawiało im to dużą radość. Dzieci młodsze w szybkim czasie decydowały, kto będzie Królowymi Życzliwości poszczególnych klas – bo tylko dziewczynki zostały wybrane do tego miana.
     Mamy nadzieję, że bycie życzliwym nie ograniczy się tylko do jednego dnia, będzie w nas codziennie.





Narodowe Święto Niepodległości i Projekt Krokus

wydarzyło się 10.11.2021 r. | autor: Agnieszka Rybińska-Dusza



W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie- odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów.
W tym roku hasłem przewodnim naszej uroczystości była „Radosna Niepodległość”, dlatego postanowiliśmy przypomnieć burzliwe losy naszej Ojczyzny, które doprowadziły do odzyskania niezależności przez Polskę, ilustrując je wieloma pieśniami z okresu I wojny światowej oraz prezentacją multimedialną z historycznymi materiałami. Po występie zaprosiliśmy publiczność do wspólnego zaśpiewania z chórem pieśni, które wybrzmiały w trakcie występu. I tak przypomnieliśmy w radosnym nastroju: „Przybyli ułani pod okienko”, „Hej, hej ułani”, „Wojenko, wojenko”, pieśń Legionów- „My, Pierwsza Brygada”, by zakończyć współczesnym akcentem „Niepodległa, niepokorna”.
Nasz chór stworzyli uczniowie z klasy VII, konferansjerkę oraz recytację przygotowali uczniowie z pozostałych klas, tj. IV-VIII. Akademia została przygotowana pod kierunkiem: Pani Jadwigi Jaśko, Pani Jadwigi Gniewek-Sporysz oraz Pani Agnieszki Rybińskiej-Duszy.



W uroczystym, a jednocześnie radosnym nastroju następnie zebraliśmy się przed Szkołą, by wspólnie w klombie zasadzić cebulki żółtych krokusów, które pięknie wyrosną i zakwitną wiosną. Akcja ta stanowi część Projektu Krokus, organizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja, upamiętniającego najmłodsze ofiary Holocaustu. Jeden zasadzony kwiat upamiętnia dziecko-ofiarę II wojny światowej. Koordynatorką tej akcji w Szkole jest Pani Jadwiga Jaśko.



Pamiętamy o zmarłych

wydarzyło się 01.11.2021 r. | autor: Teresa Dębek



     1 listopada – Wszystkich Świętych i 2 listopada – Dzień Zaduszny, są dniami w których pamiętamy o naszych zmarłych.
     Wspominamy naszych bliskich, którzy odeszli. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, modlimy się. Pamiętamy również o zmarłych nauczycielach, pracownikach szkoły.
     Uczniowie klasy III odwiedzili groby zmarłych nauczycieli okazując w ten sposób swoją pamięć.



Święto Samorządu Uczniowskiego

wydarzyło się 25.10.2021 r. | autor: Agnieszka Rybińska-Dusza



Samorząd Uczniowski to dla każdej społeczności szkolnej ważna organizacja, ponieważ tworzona jest przez uczniów i przez nich zarządzana. Działanie w SU stanowi cenną lekcją demokracji, gdyż już na etapie szkolnym można się nauczyć, jak podejmować decyzje w najistotniejszych prawach, jednocześnie współpracując z nauczycielami i dyrekcją. Nie bez przesady można zatem stwierdzić, że wybory władz Samorządu Uczniowskiego to jeden z najważniejszych momentów w życiu szkoły.
Nie inaczej było w naszej Szkole. W połowie października rozpoczęła się kampania wyborcza – kandydaci z klas IV-VIII pieczołowicie przygotowywali swoje programy wyborcze, agitowali w klasach, prezentowali się na forum szkolnym, by wreszcie spotkać się na debacie, zorganizowanej w Domu Ludowym, tuż przed samymi wyborami. Dyskusja, mimo lekkiego podenerwowania kandydatów, była spokojna i merytoryczna, a przysłuchiwali się jej pozostali uczniowie. Później nadszedł ten dzień! Wybory. Specjalnie powołana Komisja Wyborcza, w klasie komputerowej czuwała nad prawidłowością głosowania, nierzadko udzielając instrukcji, jak wypełnić prawidłowo karty wyborcze, które następnie trzeba było wrzucić do urny. Po głosowaniu, kolejna komisja- Skrutacyjna w piątkowe popołudnie podliczyła głosy, by w poniedziałek 25 października na oficjalnym apelu ogłosić nowe władze samorządowe. Otóż nowym przewodniczącym został Tymon Sadowski z klasy VII, zastępcą- Martyna Góralczyk z klasy VIII, a zarząd tworzą: Zuzanna Bień, Kamil Faryna z klasy VIII oraz Julia Tekielak z klasy VI. W kilka dni później, konkretnie 5 listopada, odbyło się zaprzysiężenie nowego Samorządu Uczniowskiego, a po uroczystym ślubowaniu, Przewodniczący odebrał insygnia władzy (klucz) od Pani Dyrektor, tym samym już pełnoprawnie przystępując do pracy na rzecz wszystkich uczniów. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów! Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawują: Pani Jadwiga Jaśko i Pani Anna Hojowska.







Ojcowski Park Narodowy

wydarzyło się 12.10.2021 r. | autor: Agnieszka Rybińska-Dusza



W deszczowy i zamglony poranek 12 października nieustraszone klasy I, II, III, IV i V wyruszyły na wycieczkę w stronę Ojcowskiego Parku Narodowego. Po drodze uczniowie zwiedzili zabytkowy klasztor Karmelitów Bosych pw. św. Eliasza w Czernej, następnie udali się ku….miłości, czyli przeszli stromą ścieżką do bijącego nieopodal Źródełka Miłości. Nie dość, że źródło otoczone jest kamieniami uformowanymi w kształcie serca, to gdy się bliżej przyjrzeć, pod wodą także znajduje się wmurowane serduszko. Legenda głosi, że każda para, która skosztuje stąd wody, zostanie połączona wielkim uczuciem. I tu należy wspomnieć, że po porannej mżawce, niespodziewanie wyszło słońce i towarzyszyło wycieczce do końca. Być może to dzięki wodzie ze Źródełka…? Kolejną atrakcją na trasie był pięknie położony w Dolinie Prądnika Zamek w Pieskowej Skale oraz słynna Maczuga Herkulesa, na którą niektórzy próbowali się wspiąć (przy asekuracji pana Przewodnika). Na szczęście pod zamkiem, mimo ostrzeżeń, nie było już żmij, chociaż Przewodnik uświadomił wszystkim, że to bardzo pożyteczne gady i nie należy ich zabijać, tylko odstraszać. Na zakończenie można powiedzieć, że ładna pogoda oraz piękne, jesienne krajobrazy dopełniły tę udaną wyprawę!











Wycieczka do Sandomierza

wydarzyło się 29.09.2021 r. | autor: Jadwiga Jaśko
Wycieczkę czas zacząć.... z wizytą w Pacanowie..





Zaczynamy zwiedzać Sandomierz- gra miejska to super pomysł aby w sposób ciekawy i aktywny poznać miasto. Gratulujemy drużynom wykonania Wszystkich zadań i ukończenia z sukcesem gry.





Pomimo deszczu 🌧humory nas nie opuszczają 😉i dzielnie zwiedzamy Sandomierz.




W pałacu w Baranowie Sandomierskm






Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata

wydarzyło się 28.09.2021 r. | autor: Teresa Dębek



28 września 2021 roku, w piękny, słoneczny dzień klasy I- III pojechały na wycieczkę do Krakowa. Celem wycieczki był Park Edukacji Globalnej – Wioski Świata. Z pomocą pana przewodnika i mapy uczniowie przypomnieli sobie wszystkie kontynenty świata.
Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej jest pierwszym w Polsce innowacyjnym projektem, który został stworzony z myślą o wszechstronnej edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży. Na obszarze obejmującym prawie 3 ha, wokół wielkoformatowej „mapy świata” zlokalizowanej na ziemi, uczestnicy mogli zobaczyć wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę.
Mogli zapoznać się z misją parku, jaką jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i globalnych problemów: dostępu do edukacji, ubóstwa, praw człowieka, migracji.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat Mongolii, dzięki którym w ciekawy sposób poznali kulturę, zwyczaje i codzienność regionu.
W oryginalnej mongolskiej jurcie, dzieci odkrywały ciekawą przeszłość tego kraju i przymierzali tradycyjne stroje. Uczestnicząc w licznych zabawach zapoznawały się ze współczesnym obliczem Mongolii i problemami, z jakimi na co dzień stykają się ich rówieśnicy. Na zakończenie wycieczki można było zakupić okolicznościowe pamiątki.


Dzień w Piżamach!

wydarzyło się 28.09.2021 r. | autor: Jadwiga Jaśko



28 września był w naszej szkole Dniem w Piżamach! Włączyliśmy się do Akcji pomagania w piżamach! Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci Założyliśmy piżamy w solidarności z chorymi dziećmi i wrzuciliśmy naszą niewielką cegiełkę na wsparcie dzieci na oddziałach onkologicznych





Dzień Patrona Szkoły

wydarzyło się 26.09.2021 r. | autor: mgr Agnieszka Rybińska-Dusza



Tegoroczny Dzień Patrona naszej Szkoły imienia Szarych Szeregów obchodziliśmy w dniu 26 września wyjątkowo uroczyście, ponieważ obchody zostały połączone z innym, ważnym wydarzeniem- odsłonięciem tablicy pamiątkowej, poświęconej pochodzącemu z Grojca bohaterowi II wojny światowej– Panu Józefowi Boguszowi. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a uroczystości uświetnili wyjątkowi goście – Burmistrz Gminy Alwernia Pani Beata Nadzieja-Szpila wraz z przedstawicielami Gminy Alwernia, a także goście z zaprzyjaźnionej gminy Hoshcha w Ukrainie. Ponadto podczas uroczystości Pani Burmistrz wręczyła medale, puchary i dyplomy uczestnikom zawodów „Sprawni jak Żołnierze”, w których łącznie wzięło udział 16 zespołów, w tym nasze drużyny dziewcząt i chłopców. Wszystkim Uczestnikom zawodów gratulujemy!











Spotkanie z autorem książek dla dzieci Panem Maurycym Poleskim

wydarzyło się 10.09.2021 r. | autor: Teresa Dębek

    Dnia 10 września 2021 roku uczniowie klas I – III spotkali się z artystą kabaretowym i autorem książek dla dzieci Panem Maurycym Poleskim. Gość przybył do naszej szkoły na zaproszenie Pani Dyrektor MGBP w Alwerni Elżbiety Jarczyk, która Go przedstawiła zebranym.
    Pan Poleski przedstawił swoją osobę uczniom, zwracając szczególną uwagę na swoją twórczość dla dzieci. Następnie prezentował wybrane książeczki czytając je dzieciom.
    Dzieci z uwagą słuchały i chętnie rozmawiały na temat treści przeczytanych tekstów. Na zakończenie został przeprowadzony quiz dotyczący informacji przekazywanych w trakcie spotkania.
    Po spotkaniu uczniowie mogli nabyć książeczki poety z jego autografem.



Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

wydarzyło się 01.09.2021 r. | autor: Teresa Dębek

    W środę, 1 września 2021 roku 2021 uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do kościoła na Mszę Świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny. Eucharystii przewodniczył ksiądz senior dr S. Dobrzanowski, śpiew prowadził ksiądz proboszcz J. Kutek. W trakcie nabożeństwa uczniowie klasy I złożyli uroczyste Ślubowanie. Po zakończonej Mszy Świętej swoją obecnością zaszczyciły nas: Pani Burmistrz Beata Nadzieja – Szpila oraz Kierownik Referatu Oświaty Pani Joanna Mzyk. Pani Burmistrz przedstawiła sytuację dotyczącą miejsca nauki uczniów w tym roku szkolnym i aktualny stan rozbudowy szkoły. Podziękowała Pani Iwonie Kapci za pełnienie funkcji dyrektora w minionym roku szkolnym z zastępstwie za Panią Iwonę Knapik. Podziękowała byłej już Pani Dyrektor Iwonie Knapik za współpracę. Przedstawiła nową Panią Dyrektor Szkoły -Panią Natalię Kopeć. Pani Burmistrz złożyła najlepsze życzenia uczniom i nauczycielom na nowy rok szkolny. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Natalia Kopeć. Zaprezentowała główne cele i zadania rozpoczynającego się roku szkolnego. W swojej wypowiedzi wspominała rocznicę wybuchu II wojny światowej. Gronu nauczycielskiemu, uczniom życzyła pomyślności pracy i nauce.

    Po oficjalnej części rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Rozpoczął się nowy rok szkolny….



X


  Wydarzenia szkolne w roku 2020/21
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2019/20
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2018/19
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2017/18
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2016/17
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2015/16
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2014/15
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2013/14
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2012/13
zobacz
  Wydarzenia szkolne w roku 2011/12
zobacz